1LK: Druga porażka na wyjeździe

Nie udał się drugi mecz naszej drużyny w nowym sezonie. Koszykarki Polonii Warszawa poniosły porażkę w derbowym meczu z AZS Uniwersytetem Warszawskim.

Początek nie był zły, Czarne Koszule prowadziły najpierw 3:0, a potem 5:3. Dalej było już niemal tylko gorzej. Znów, podobnie jak w Gdańsku, lepiej wypadła pierwsza połowa, po której przegrywaliśmy 8 punktami i można było mieć nadzieję na odrobienie strat. Zwłaszcza, ze drugą kwartę wygraliśmy. Ale trzecia odsłona spotkania rozwiała te nadzieje.

Patrząc na statystyki najbardziej porażające jest zestawienie punktów po szybkim ataku: AZS UW – 30, Polonia 2. Przeciwniczki świetnie trafiały z dystansu – 47% skuteczności rzutów za trzy punkty (i 21 punktów z tych rzutów), przy tylko 10% skuteczności po naszej stronie (jeden trafiony rzut na 10 prób). Najlepszą skutecznością w naszej drużynie odznaczyła się Justyna Stankiewicz, która trafiła 4/5 rzutów (dwa z gry i dwa rzuty wolne).

Na pierwsze zwycięstwo przyjdzie więc jeszcze trochę poczekać. Oby tylko cztery dni!

11.10.2014, 14:00

AZS Uniwersytet Warszawski – SKK Polonia Warszawa 88:55 (28:18, 15:17, 25:8, 20:12)

Punkty dla Polonii: Natalia Małaszewska – 18, Monika Maj – 9, Iwona Gawryszewska – 8, Justyna Stankiewicz – 6, Karolina Zduniak – 6, Izabela Błajda – 4, Magdalena Kulińska – 2, Anna Kolasińska – 2

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Młode talenty znad morza, czyli mecz z GTK Gdynia
26 listopada 2021
Kolejna niespodzianka – wyjazdowa wygrana ze Ślęzą Wrocław
24 listopada 2021
Po dłuższej przerwie: zagramy ze Ślęzą Wrocław
20 listopada 2021

Twitter