1LK: Przegrana z Liderem

Jednostronny pojedynek obserwowaliśmy dzisiaj w Swarzędzu, gdzie Lider wysoko, bo aż 78:45, wygrał z naszymi dziewczynami.

U rywalek najwięcej punktów zdobyła Iwona Szarzyńska (18 pkt.), w naszej drużynie Monika Maj (10 pkt.). Wyrównany pojedynek miał miejsce jedynie w pierwszej kwarcie, gdzie nasze zawodniczki wychodziły na kilku punktowe prowadzenie. Potem do głosu doszła drużna miejscowa, która swoją wysoką i agresywną obroną nie pozwalała Polonistkom na wypracowywanie czystych pozycji rzutowych. W wyniku wielu dyskusyjnych, a często nawet kontrowersyjnych (obustronnych) decyzji sędziów na początku czwartej kwarty boisko musiała opuścić Natalia Małaszewska.

Na boisku pojawiły się dziś wszystkie koszykarki z meczowej dziesiątki. Również rezerwowe zawodniczki wchodzące z ławki Polonii walczyły do samego końca o poprawę wyniku. Gospodynie były jednak bardzo skuteczne między innymi w rzutach zza linii (6,75), stąd ich bardzo wysoka wygrana.

To druga najwyższa porażka Polonistek w tym sezonie. Identyczną stratę punktową do rywalek warszawianki zanotowały na początku sezonu 2014/15 w derbach z AZS UW ulegając 88:55.

Rafał Pelic & Michał Mistewicz

27.01.2015, 20:00

Lider Swarzędz – SKK Polonia Warszawa 78:45 (22:17, 17:9, 17:13, 22:6)

Punkty dla Polonii: Maj – 10, Małaszewska – 9, Błajda – 7 (9 zbiórek), Zduniak – 6, Paczkowska – 5, Gawryszewska – 4, Kolasińska – 2, Cwyl – 2.

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Statystycznie rzecz biorąc – o zawodniczkach Polonii indywidualnie 
8 sierpnia 2022
Daleka wyprawa po punkty w FIBA 3×3 Women’s Series 
4 sierpnia 2022
Polonistki w Powstaniu Warszawskim
1 sierpnia 2022

Twitter