SKS 12 U22 – Polonia Warszawa U22 80:59

Ambitna walka i całkiem przyjemna dla oka gra niestety nie wystarczyły – w rewanżowym meczu nasza drużyna U22 przegrała z SKS 12 80:59.

Zdaje się że o wyniku zadecydowała przede wszystkim liczebność kadry obydwu drużyn – o ile nasze przeciwniczki posiadały zmienniczki o tyle w naszym zespole były zaledwie trzy zawodniczki rezerwowe, co przy zejściu z boiska na nieomal całą drugą kwartę Weroniki Zaworskiej z powodu uderzenia w głowę sprawiło już niemały problem.

Choć pierwszą kwartę przegrywaliśmy jedynie 4 punktami, w każdej kolejnej przewaga rywalek była coraz większa, i w konsekwencji wraz z paroma niezrozumiałymi decyzjami sędziów, niestety końcowy wynik jest dosyć wysoko na minusie.

Zarazem jednak dłuższe elementy gry wyglądały bardzo dobrze – nasza drużyna zaliczyła znaczący progres w porównaniu z meczem z Huraganem Wołomin, czego może nie odzwierciedla rezultat, ale w końcu zaczął pojawiać się rozsądek w grze obronnej i dużo większa ilość zbiórek pod własnym koszem. Także i zgranie wygląda już dużo lepiej, dziewczyny nie tracą już tylu piłek w głupi sposób, a niektóre akcje naprawdę sprawiały przyjemność – szczególnie na tle już rezerwowych zawodniczek rywalek.

Warto pochwalić za grę wzmiankowaną już Weronikę Zaworską, która dziś skończyła mecz z 12 punktami, co zważając na fakt że całą jedną kwartę nie grała, a ponadto wysoką skuteczność prób, pokazuje że to znakomite wzmocnienie naszego zespołu. Klasycznie dobre zawody rozegrała też Iza Błajda i to ona skończyła mecz z największą ilością punktów, jak też szczególnie w drugiej połowie dobrą grą wyróżniła się Ania Kolad.

Następny mecz nasza drużyna U22 rozegra za tydzień w poniedziałek o godzinie 16:45 na wyjeździe z La Basket Warszawa.

SKS 12 Warszawa – SKK Polonia Warszawa 80:59

Błajda – 18, Zduniak, Kolad, Zaworska – 12, Szpakowska – 3, Skibicka – 2. Grały również Jędrzejewska, Wójcicka

Michał Mistewicz