Polonia – Trójka Żyrardów: udany powrót!

W pierwszym meczu w nowym roku Polonistki pokonały Trójkę Żyrardów 72:47. Pierwsza połowa wygrana 44:18 przebiegała pod całkowite dyktando Polonistek. Szczególne wrażenie robiły dynamiczne podania pod kosz do Izy Błajdy, która dała dziś niezły pokaz szybkości. Wyśmienicie zaprezentowała się też Kasia Dulnik zdobywając 13 punktów w pierwszej połowie.

Przewaga ta przydała się w drugiej połowie, kiedy to Trójka postawiła trudniejsze warunki, poprawiając efektywność pod koszami, w rezultacie remisując trzecią kwartę 15:15. W ostatniej zaś kwarcie żyrardowianki rzuciły się do ataku, niwelując stratę do 16 oczek, szczęśliwie sama końcówka znów była pod naszą kontrolą, dzięki czemu mecz kończy się ostatecznie różnicą 25 punktów.

Przez najbliższy miesiąc będziemy mieli prawdziwy maraton koszykarski na Konwiktorskiej! Najbliższa okazja żeby zobaczyć nasze dziewczyny w akcji już za tydzień w sobotę o 18:00, w starciu z rezerwami Widzewa. Już teraz zapraszamy na to spotkanie, emocji z pewnością nie zabraknie!

Polonia Warszawa – Trójka Żyrardów 72:47 (26:5, 18:13, 15:15, 13:14
Iza Błajda – 16 pkt., Kasia Dulnik – 15 pkt., Agnieszka Lichomska – 9 pkt., Olivia Olesiewicz, Ania Kolasińska – 8 pkt., Inga Korczak – 7 pkt., Aneta Supeł – 4 pkt., Iwona Gawryszewska, Ania Kolad – 2 pkt., Joanna Rudenko, Weronika Zaworska, Karolina Zduniak – bez punktów.