Iwona Gawryszewska: Kolejny etap rozwoju naukowego za mną

16 października kapitan zespołu Iwona Gawryszewska, pseudonim “Kurczak” obroniła tytuł doktora nauk biologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Na obronie nie zabrakło również zespołu, klubu i kibiców. Postanowiliśmy wykorzystać okazję do zadania kilku pytań o pracę, ale także nowy sezon w Polonii.

Jak czujesz się z dzień po ze skrótem „dr” przed nazwiskiem?

Cieszę się, że kolejny etap mojego rozwoju naukowego jest już za mną, a publiczna obrona, choć trochę stresująca, była jej miłym zakończeniem. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną w tym ważnym dla mnie dniu i mnie wspierali.

Czy możesz jeszcze raz przypomnieć tytuł swojej pracy?

Czynniki adaptacji Enterococcus faecalis i Enterococcus faecium do środowiska szpitalnego.

Gdybyś spróbowała laikowi wyjaśnić, jakie zastosowanie może mieć wiedza zawarta w Twojej pracy byłoby to…?

Najważniejszy wniosek, jaki należy wyciągnąć, nie tylko z moich, ale z wielu innych badań, jest taki, że antybiotyki należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza, po to żeby jak najdłużej były one skuteczne w walce z zakażeniami bakteryjnymi.

Jak naukowo oceniasz Wasze szanse na występ w finale i awans do pierwszej ligi?

Na podstawie uzyskanych w tym sezonie wyników można przewidywać, że szanse na awans są wysokie. Czynniki zawodnicze, trenerskie, kibicowskie i organizacyjne są na wysokim poziomie, co mam nadzieję, doprowadzi nas do wspólnego sukcesu.

Jest chemia w zespole?

Jest. Bardzo dobrze się dogadujemy, nawzajem wspieramy i motywujemy do ciężkiej pracy na treningach, a do tego lubimy spędzać ze sobą czas. Atmosfera w drużynie jest super.

Ostatnie pytanie: kogo najbardziej obawiamy się w kolejnej fazie rozgrywek?

Na tym etapie jeszcze ciężko stwierdzić kogo należy się obawiać w naszej grupie i, mam nadzieję, w półfinale i finale. Na pewno wszystkie drużyny będą walczyły o zwycięstwo tak samo jak my. Naszym celem jest grać z meczu na mecz lepszą koszykówkę i jeżeli będziemy dalej ciężko pracować to możemy być wszyscy spokojni o wynik.

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Przed meczem rewanżowym z KKS Olsztyn
21 stycznia 2020
Wyjazdowa wygrana z Politechniką Gdańską II
14 stycznia 2020
Przed meczem rewanżowym z Politechniką Gdańską II
9 stycznia 2020

Twitter

  • Na naszym FB 😍 W oczekiwaniu na sobotni mecz z KKS Olsztyn (o godz. 18:00 przy K6!) filmowa relacja z meczu Czarn… https://t.co/EahmNFwCJs 11 hours ago
  • RT @Luk_Tuss: Grzecznie prosimy o wsparcie przy wypełnianiu PIT-ów. Przypominamy, że nasz klub jest spółką non-profit realizującą główny ce… 11 hours ago
  • Pozytywne kradzieże, czyli przechwyty: w bieżącym sezonie w drużynie SKK Polonii Warszawa wyróżnia się pod tym wzgl… https://t.co/RwIDvvOqAe 14 hours ago