Iwona Gawryszewska rozegrała setny mecz w Polonii

W derbowym spotkaniu Czarne Koszule pokonały SKS 12 Warszawa przed własną publicznością 87:47. Swoje setne spotkanie w barwach Polonii rozegrała kapitan zespołu, Iwona Gawryszewska.

Mecz od początku zapowiadany jako starcie doświadczenia z młodością i ambicją obfitował w ciekawe sytuacje. W zespole Polonii tradycyjnie najlepiej punktował duet Kuncewicz-Kowalska (kolejno 23 i 19 pkt.) W zespole gości najlepiej rzucała Katarzyna Świeżak (14 pkt.) Najmłodsza na parkiecie Gabriela Kluczyńska miała zaledwie 14 lat i rzuciła tego wieczoru 4 pkt.

Po meczu kibice uczcili jubileuszowy mecz Kurczaka w stylu rodem z NBA. Było konfetti, balony i tekturowy sobowtór kapitan drużyny z uniesionym szyldem “100”.

– Nie myślałam o tym, że to mój setny mecz – podsumowała po meczu bohaterka wieczoru. – Razem tworzymy kolektyw. (…) Mamy mieszankę doświadczonych zawodniczek, które występowały na poziomie ekstraklasy, oraz młode uzdolnione zawodniczki. Taka mieszanka doświadczenia z młodością, mam wrażenie, jest w stanie doprowadzić nas do pierwszej ligi – oceniła szanse na awans w pomeczowej rozmowie.

W meczu z SKS 12 dla Polonii punktowały: Ania Kuncewicz (23 pkt.), Justyna Kowalska (19 pkt.), Aleksandra Kaja (10 pkt.), Iza Błajda (9 pkt.), Joanna Rudenko (8 pkt.), Ilona Płaczkiewicz (5 pkt.), Ania Kolad i Natalia Gejcyg (4 pkt.), Iwona Gawryszewska (3 pkt.), Dagmara Urbańczyk (2 pkt.). Mimo że bez punktów, świetną jakość tego wieczoru zaprezentowały Zuzanna Wrzesień i Aleksandra Piechota.

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Przedstawiamy gości III Memoriału Bartosiewicza – sylwetki drużyn
17 września 2021
III Memoriał Bartosiewicza – zasady wejścia na mecze
13 września 2021
Loryn Goodwin – talent zapisany w genach!
12 września 2021

Twitter