Lajkers Club i SKK Polonia Warszawa strategicznymi partnerami!

Z radością informujemy, iż na mocy porozumienia zawartego pomiędzy naszym klubem i klubem  Lajkers, od dnia 1 stycznia 2018 r. Lajkers i SKK Polonia Warszawa zawiązały strategiczne partnerstwo na rzecz stworzenia unikalnego na skalę Polski systemu szkolenia dla młodych koszykarek!

Lajkers to nowy podmiot na koszykarskiej mapie Polski, który jednak od początku istnienia wnosi do gry nową jakość. Zajęcia z elementami koszykówki prowadzone dla dzieci w wieku 2-8 lat, indywidualne treningi techniczne dla nastoletnich koszykarzy, specjalistyczne zajęcia taktyczno-techniczne dla dorosłych zawodników, zajęcia rehabilitacji pourazowej i trening funkcjonalny – wszystko to odbywa się we własnym obiekcie klubu, który jest jedynym w Polsce obiektem koszykarskim zbudowanym z myślą o treningach dzieci i młodzieży oraz treningach indywidualnych.

Założycielką i dyrektorem operacyjnym Lajkers Club jest Magdalena Lewandowska – w przeszłości koszykarka I-ligowa, która krótko reprezentowała też barwy Polonii Warszawa, a obecnie osiąga sukcesy jako trener grup młodzieżowych.

“Przez wiele lat zmagaliśmy się z problemem braku własnej piramidy szkoleniowej, własnych grup młodzieżowych” – przyznaje Łukasz Tusiński z SKK Polonia Warszawa – “Po wielu rozmowach, analizach, doszliśmy do wniosku, że optymalne dla naszego rozwoju będzie nawiązanie strategicznego, wieloletniego partnerstwa z podmiotem, który pracę z najmłodszymi wzniósł na bardzo wysoki poziom i cały czas się rozwija! Lajkers to unikalny projekt, w którym prowadzone są zajęcia sportowe wczesnorozwojowe dla najmłodszych oparte na treningu koszykarskim.”

Magda Lewandowska, dyrektor klubu Lajkers, dodaje: “Nasz klub w tym momencie ma opracowany kompletny i unikalny program szkolenia koszykarskiego dla dzieci od 18 miesiąca życia, aż po indywidualne treningi koszykarskie dla młodzieży do 19-go roku życia. Najważniejsze są jednak w tym wszystkim kompetencje trenerów. Kładziemy nacisk na ich ciągłe szkolenie i rozwój. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że aby wychować bardzo dobrego zawodnika potrzeba najpierw bardzo dobrego trenera.”

Warto dodać, że związki między Polonią a Lajkers to nie tylko umowa, ale przede wszystkim – kadry. Dyrektorem sportowym Lajkers jest Maciej Szelągowski, I trener SKK Polonia Warszawa, w przeszłości koordynator szkółki Asseco Gdynia Junior, były asystent trenera kadry Polski w roczniku 2000.  Dyrektorem strategicznym jest Marek Tronina – dyrektor Maratonu Warszawskiego, dziennikarz, menedżer, obecnie komentator meczów SKK Polonia. Zajęcia w klubie Lajkers prowadzą między innymi  byłe i obecne zawodniczki Polonii: Aleksandra Kaja, Zuzanna Wrzesień, Anna Kolad i Inga Korczak.

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ponownie naszym darczyńcą!
29 czerwca 2022
Po 97 latach – czas na grę w Europie!
29 czerwca 2022
Inwestycje i plany Grupy Waryński
25 czerwca 2022

Twitter