Mecze SKK Polonia z AZS Uniwersytet Warszawski – do trzech razy sztuka?

Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 15, SKK Polonia zainauguruje sezon ligowy meczem w hali na Szturmowej z AZS UW. Nasza drużyna mierzyła się już z tym zespołem w swoim poprzednim I-ligowym sezonie – 2014/2015. AZS UW był w tamtym czasie jedną z najsilniejszych drużyn I ligi, późniejszym zwycięzcą naszej grupy.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się już w drugiej kolejce rozgrywek, 11 października 2014 r. Podobnie jak teraz, spotkanie odbyło się w hali na ul. Szturmowej. Niestety zakończyło się naszą wysoką przegraną: 55:88. Jeszcze po pierwszej połowie mogliśmy mieć nadzieję na lepszy rezultat – przegrywaliśmy ośmioma punktami, a drugą kwartę minimalnie wygraliśmy. Ale druga połowa to bezwzględna dominacja zespołu AZS UW. Najwięcej punktów dla Polonii zdobyła Natalia Małaszewska (19) oraz Monika Maj (9). Z grających do dziś w Polonii zawodniczek 8 punktów (w tym aż 6 z rzutów wolnych) rzuciła Iwona Gawryszewska, a 3 punkty Iza Błajda. W meczu wystąpiły też Ania Kolad i Asia Rudenko.

W drużynie AZS UW zaszły od tego czasu chyba jeszcze większe zmiany w składzie. Jedyną grającą do dziś zawodniczką, która wystąpiła w tamtym meczu jest Anna Pawłowska.
W meczu na Służewcu rzuciła wtedy 3 punkty, a w rewanżu na Konwiktorskiej 2. Na parkiecie panowały wtedy Monika Radomska (33 pkt) i Katarzyna Sobczyńska (15 pkt).

Rewanż w hali na Konwiktorskiej (30 listopada 2014 r.) był jednym z najbardziej emocjonujących widowisk w tamtym sezonie. Ostatecznie przegraliśmy po dogrywce 61:62. W ostatnich dwóch minutach czwartej kwarty prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Bardzo dramatyczna była też ostatnie minuta dogrywki, w której żadnej z drużyn nie udało się oddać celnego rzutu. W meczu tym Natalia Małaszewska rzuciła w sumie 24 punkty, Monika Maj 17, Kurczak 11 (nasza kapitan zanotowała także 8 zbiórek), a Iza Błajda 1. Przez 2 minuty na boisku pojawiła się także Ania Kolad, ale nie zdobyła żadnych punktów. W meczowej dwunastce była także Asia Rudenko, ale w meczu nie wystąpiła. Najwięcej punktów dla AZS UW zdobyła Magdalena Kruszyńska (23) i Katarzyna Sobczyńska (15).

Ciekawe, że w obu tych meczach za 5 przewinień boisko przed zakończeniem meczu musiała opuścić Iwona Gawryszewska.

No to do trzech razy sztuka, może teraz pora na zwycięski mecz Polonii?

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych naszym darczyńcą!
16 kwietnia 2021
Nieco bliżej wciąż dalekiego awansu – wygrana z Top Market MKS Pruszków
12 kwietnia 2021
Czas na finał – rywalizacja z Top Market MKS Pruszków!
8 kwietnia 2021

Twitter