“Rozwijamy działalność gospodarczą w ramach Klubu” – rozmowa z Łukaszem Tusińskim

Nasz Klub to nie tylko działalność sportowa. O rozwoju obszaru biznesowego przeczytacie w wywiadzie z prezesem SKK Polonia Warszawa – Łukaszem Tusińskim.

Dziś nie będziemy rozmawiać o taktyce, miejscu w tabeli ani o rundzie rewanżowej, którą właśnie rozpoczyna zespół.

– Nie, dziś wyjątkowo nie. Chcąc walczyć sportowo o jak najwyższe cele – kluczowe jest poukładanie organizacji i wszystkich jej obszarów.

Jak to wygląda w naszym Klubie?

– Z sezonu na sezon idziemy w dobrym kierunku, ale za każdym zakrętem czeka na nas coraz więcej wyzwań. Ten sezon będzie zdecydowanie najbardziej wymagający – organizacyjnie i finansowo. Dlatego jeszcze przed rozgrywkami powołaliśmy drugiego członka zarządu – Anię Kuncewicz – która jako dyrektor sportowy odpowiada właśnie za obszar sportu w Polonii. Ja w tym momencie skupiam się na rozwoju działalności gospodarczej prowadzonej przez Klub. Musimy rozszerzyć jej zakres i nie bazować wyłącznie na sponsoringu, ale iść w stronę innych działań biznesowych, generujących dochód dla Klubu, który przeznaczymy na rozwój drużyny.

Jak to? Czyli Klub wyjdzie poza obszar marketingu sportowego?

– Dokładnie tak. Jeżeli okazałoby się, że mamy zasoby, aby działać w jakiejś branży – to powinniśmy to robić. W tym momencie najbliżej nam do agencji zajmującej się marketingiem, PR-em czy reklamą. Budujemy ofertę dla firm, które niekoniecznie chcą być związane wizerunkowo ze sportem. Chcemy, żeby Polonia była po prostu podmiotem biznesowym i oferowała usługi takie jak każda inna agencja na rynku.

Czy mamy już jakieś przykłady takich działań?

– Tak. Pod koniec listopada podpisaliśmy przełomową dla nas umowę agencyjną z Miejskimi Zakładami Autobusowymi, dotyczącą sprzedaży nośników reklamowych na warszawskich autobusach. Jako SKK Polonia Warszawa oferujemy pełne wsparcie kampanii opartej na nośnikach typu FullBack, HalfBack (reklama na tyłach autobusów – przyp. red.) oraz nośnikach statycznych w autobusach typu ramki podsufitowe i uchwyty pasażerskie. No i oczywiście produkt szlagierowy – system HALO WARSZAWO! (dawniej UrbanInfo.tV) – czyli prawie trzy tysiące ekranów LCD w warszawskich autobusach. Następne w kolejce są Tramwaje Warszawskie. Mam nadzieję, że uda się nawiązać współpracę i poszerzymy ofertę.

Czyli potencjalny klient Klubu nie musi być w ogóle związany z Polonią?

Dokładnie tak. Nie chcemy ograniczać popytu, bo nie każda marka chce być łączona ze sportem. Chcemy pozyskiwać klientów dla MZA na ich nośniki reklamowe i w ten sposób poniekąd odwdzięczyć się za lata współpracy. Rozpoczęliśmy już rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

A co z firmami, które chcą związać się wizerunkowo z Polonią?

Zbieramy właśnie chętnych na Patronaty. Jest to oferta kierowana do podmiotów lub osób fizycznych, które mogą wesprzeć Klub kwotą 2000 zł miesięcznie w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. Patronatem można objąć dowolną liczbę koszykarek, z zastrzeżeniem, że jedna koszykarka może mieć jednego Patrona. Łącznie mamy zatem 14 patronatów, a dostępnych jest 13, bo kibice zrobili nam dziś mikołajkowy prezent i objęli patronatem jedną z zawodniczek.

Czy gdzieś można zapoznać się z ofertami?

– Zapraszamy na stronę:  www.poloniawarszawa.com/oferty-promocyjne/, gdzie dostępne są wersja on-line i PDF oferty. W przypadku zainteresowania wystarczy się z nami skontaktować, do czego bardzo zachęcam!

Dziękujemy za rozmowę.

– Dziękuję i zapraszam wszystkich na mecz z MKS Pruszków, 14 grudnia o 17:30 w hali Polonii.

 

 

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

95 lat żeńskiej drużyny koszykówki Polonii
26 maja 2020
Nowi członkowie Rady Nadzorczej SKK Polonia Warszawa
22 maja 2020
Przyjęcie przez SKK Polonia dziesięciu podstawowych wartości Klubu
21 maja 2020

Twitter

  • 🔙⚫️⚪️🔴⚫️🔛 Historia często udowadnia, że lubi zataczać koło. Wczoraj świętowaliśmy rocznicę pierwszego treningu kosz… https://t.co/t6mDZ43t1w yesterday
  • A w Lajkers Club: Tęskniliśmy za takim widokiem. Fakt, że ufają nam młodzieżowe reprezentantki Polski (na zdj. Z… https://t.co/PvYNvBJUVf 2 days ago
  • Z FB:❤️🤱👩‍👧👩‍👦❤️ Z serca płynące podziękowania dla wszystkich MAM – za Waszą miłość, opiekę, wsparcie i cierpliwość… https://t.co/jdjIohKQ9L 2 days ago