Przyjęcie przez SKK Polonia dziesięciu podstawowych wartości Klubu

Na posiedzeniu w dniu 11 maja 2020 Rada Nadzorcza SKK Polonia Warszawa spółka z o.o. zapoznała się z koncepcją dziesięciu wartości spółki piłkarskiej Polonia Warszawa, zaproponowanych przez Gregoire’a Nitota. Po dyskusji Rada Nadzorcza  postanowiła przyjąć je  – jednogłośnie i w oryginalnym brzmieniu – jako wartości SKK Polonia Warszawa. Listę wartości oraz ich krótki opis znajdziecie poniżej.

10 PODSTAWOWYCH WARTOŚCI KLUBU

1. Duch zespołu

Zgrany zespół jest naszym największym atutem. Wiemy, że nie da się wygrywać meczów w pojedynkę i znacznie więcej możemy osiągnąć jako drużyna. Nie pozwalamy, aby różnice w punkcie widzenia odwracały naszą uwagę od tego, do czego dążymy jako team. Pomimo konstruktywnych konfliktów pomiędzy członkami zespołu, zawsze szukamy kompromisów i stawiamy dobro ogółu przed interesem jednostek. Nie boimy się rozstawać z osobami konfliktowymi, które mają zły wpływ na nasze wyniki czy atmosferę w zespole. Wierzymy, że daje nam to przewagę i jest motorem dalszego rozwoju.

2. Duma

Chcemy, aby o Polonii Warszawa mówiono z dumą – aby zawodniczki były dumne z noszenia swoich Czarnych Koszul, fani byli dumni z drużyny, której kibicują, a Miasto Warszawa i partnerzy ze współpracy z Klubem.

3. Entuzjazm i pozytywne nastawienie

Energia i optymizm to nasze cechy charakterystyczne. Problemy zdarzają się codziennie. Traktujemy je jako wyzwania i zawsze poszukujemy nowych, nieszablonowych rozwiązań.

4. Skromność i pokora

Jesteśmy ambitni i wierzymy w swoje umiejętności, jednak pomimo sukcesów i świetnych  wyników, które  osiągamy,  pozostajemy  skromni  i pokorni. Nie boimy się przyznać do błędów i porażek, bo możemy się dzięki nim wiele nauczyć i jesteśmy  świadomi  tego, że nie zawsze mamy rację. Akceptujemy konstruktywną krytykę i traktujemy ją jako narzędzie rozwoju.

5. Solidarność

Bez względu na okoliczności stoimy razem zarówno w dobrych, jak i w gorszych chwilach. Wspólnie cieszymy się, gdy wygrywamy i pocieszamy się nawzajem, kiedy przegrywamy. Nawet gdy stajemy przed wyzwaniem, nie poddajemy się, ale wspieramy się nawzajem.

6. Tolerancja, równość i szacunek

Akceptujemy wszystkich, bez względu na rasę, pochodzenie, wiek, orientację seksualną, wyznanie, status materialny czy klub, któremu kibicują. Wszyscy są zawsze mile widziani na trybunach podczas meczów Polonii, które mają być miejscem bezpiecznym dla każdego bez wyjątku. Szanujemy także naszych rywali i dzielimy sportowe emocje z ich kibicami, z którymi łączy nas wspólna pasja. Nienawiść i agresja to uczucia nam obce.

7. Transparentność i odwaga 

Wierzymy, że transparentność  jest niezbędnym elementem każdej relacji. Otwartość i szczerość zachowujemy wobec wszystkich: kibiców, pracowników, zawodników i partnerów, nawet gdy jest to niepoprawne politycznie lub może kogoś zaboleć. Nie boimy się wyzwań ani ryzyka i mierzymy się z konsekwencjami naszych wyborów. W każdej sytuacji mamy odwagę wyrażać swoją opinię.  Jeśli jest to uzasadnione podejmujemy nawet niepopularne decyzje, np. zabraniając wstępu na stadion kibicom, którzy nie respektują naszych wartości.

8. Uczciwość

Stosujemy zasady fair play i traktujemy sprawiedliwie wszystkich rywali. Nasze osiągnięcia wynikają wyłącznie z tego, jaką formę prezentujemy na boisku i w jaki sposób zarządzamy Klubem. Odnosi się to również do sędziów – akceptujemy ich decyzje, nie podważamy ich werdyktów, są dla nas autorytetami.

9. Waleczność i ambicja

Status quo nas nie satysfakcjonuje – jesteśmy  głodni zwycięstwa. Cały czas dążymy do tego, aby być lepsi, a ponad wszystko chcemy prześcignąć naszą konkurencję – rywalizacja to główny powód, dla którego kochamy ten sport! Zawsze stawiamy sobie ambitne cele, do których wytrwale dążymy. Nigdy nie jesteśmy w pełni zadowoleni z naszych wyników i ciągle szukamy sposobów, abyśmy stawali się jeszcze lepsi i osiągali jeszcze lepsze efekty. Nasze zaangażowanie i pasja sprawiają, że walczymy do ostatniej kropli potu.

10. Zaufanie i wolność

Ufamy naszym pracownikom i zawodniczkom.  Delegujemy decyzyjność na niższe poziomy hierarchii (takie jak trener, kapitan zespołu itd.). Każdy człowiek  jest  inny.  Doceniamy  indywidualność  i wyjątkowość  każdego z naszych zawodników. Wszyscy ludzie mają prawo krytykować Polonię i wyrażać swoją opinię. Jednak każda krytyka powinna być konstruktywna, przekazana w przyjazny sposób, bez przemocy i nienawiści.

Fot. Krawczyk.photo

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Po 97 latach – czas na grę w Europie!
4 maja 2022
SPORTOWEEKEND z udziałem SKK Polonia Warszawa
13 kwietnia 2022
Zakończenie sezonu przez koszykarki Polonii Warszawa
27 marca 2022

Twitter