Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych naszym darczyńcą!

Mamy przyjemność ogłosić, że Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wsparła SKK Polonia Warszawa darowizną przeznaczoną na działalność statutową Klubu, w ramach realizacji działalności pożytku publicznego – wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Sezon 2020/21 jest niewątpliwie bardzo udany dla naszego Klubu. Koszykarki Polonii Warszawa po rundzie zasadniczej zajęły pierwsze miejsce w grupie A 1. Ligi Kobiet (1LK), z doskonałym bilansem 17-1. W trakcie trwającego sezonu oraz wliczając końcówkę poprzedniego cyklu rozgrywek, ustanowiły absolutny rekord klubowy serii zwycięskich meczów ligowych – wygrywając 22 spotkania z rzędu!

W dniach 5-7 marca 2021 drużyna SKK Polonia Warszawa brała udział w turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski w Gdyni, w którym – jako najlepszy zespól zaplecza ekstraklasy – miała szansę rywalizacji z KS Basket 25 Bydgoszcz, grającym na co dzień  na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, świeżo upieczonym zdobywcą brązowego medalu.

W dniu 7 marca pod egidą SKK Polonia Warszawa odbył się koszykarski Camp dla dziewcząt, które w roku szkolnym 2021/22 rozpoczną naukę w liceum. Wzięły w nim udział 22 młode koszykarki z 12 różnych klubów. Celem Campu był nabór do nowo tworzonej jest interklubowej klasy, przygotowującej do występów na poziomie seniorskim. Będzie ona stanowić fundament piramidy szkoleniowej koszykówki kobiet w Warszawie, zapewniający profesjonalną ścieżkę rozwoju dla młodych zawodniczek– od liceum, przez studia – aż po sport seniorski.

W ostatnich tygodniach koszykarki Polonii z sukcesami walczą w fazie Play-Off  1LK. Już tylko jedna wygrana w serii finałowej, w której rywalizują z Top Market MKS Pruszków, dzieli je od uzyskania wymarzonego awansu do ekstraklasy!

Główne wartości działalności PWPW to bezpieczeństwo, rozwój, innowacyjność i kompetencje – w zasadzie każdej z nich hołdujemy także i w naszym Klubie – dbając o stabilną przyszłość, ciągły postęp sportowy i organizacyjny oraz stawiając na nowoczesne rozwiązania i współdziałając z fachowcami! Wierzymy mocno, że to może być początek naszej dalszej harmonijnej współpracy!

Fot. Adrian Stykowski Fotografia

Dołącz do naszego newslettera!

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący biletów (mecz 17.10)
16 października 2021
Debiut we „własnej” hali w ekstraklasie – mecz z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
16 października 2021
Przegrana z mistrzyniami Polski – bez niespodzianki w Gdyni
11 października 2021

Twitter