Wspieramy akcję Polskiej Ligi Walki z Rakiem!

Z dumą ogłaszamy, że SKK Polonia Warszawa została partnerem akcji fundacji Polska Liga Walki z Rakiem, której celem jest kampania edukacyjna skierowana do wszystkich osób potencjalnie zagrożonych nowotworem. Zadaniem akcji jest zwrócenie uwagi na wczesne, niepokojące objawy najczęstszych chorób nowotworowych oraz zachęcenie do wizyty u lekarza oraz niezbędnych badań, zwłaszcza obecnie – w dobie panującej pandemii.

Polska Liga Walki z Rakiem traktuje batalię z rakiem nie tylko jako problem natury medycznej, ale także wyzwanie społeczne. Fundacja skupia się na kierowanych do szerokiej społeczności inicjatywach mających na celu obniżenie ryzyka zachorowania, wzrost szans na wyleczenie i godne życie osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Hasło przewodnie naszej wspólnej i niezwykle ważnej akcji brzmi:

Rak nie poczeka na koniec epidemii!

„Fundacja jest bardzo szczęśliwa i dumna, że w tak ważnej sprawie stanowimy jedną drużynę wraz z SKK Polonia Warszawa. Podczas pandemii znacznie zmalała liczba osób zgłaszających się na wizyty do lekarzy pierwszego kontaktu. Paraliżujący strach przed zakażeniem koronawirusem jest często silniejszy niż rozsądek i niepokojące objawy innej choroby. Niestety w wyniku tych zaniedbań w drastyczny sposób wzrosła liczba zaawansowanych nowotworów, w szczególności przewodu pokarmowego i piersi. Alarmujemy – bądźcie czujni i nie bagatelizujcie niepokojących objawów. Walka z rakiem bywa nierówna, a im szybciej podejmiemy się walki, tym większe są szanse na zwycięstwo. W trosce o własne zdrowie i życie koniecznie idźcie do lekarza, by wykluczyć nowotwór”– apeluje prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem.

Z kolei Prezes SKK Polonia Warszawa Łukasz Tusiński takimi słowami anonsuje to wyjątkowe partnerstwo:

„Misja i sposób działania Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem są nam niezwykle bliskie i  wspieramy je z całego serca. Nasz klub działa w modelu społecznościowym – mamy świadomość, jak ważne dla końcowego efektu każdego działania są współpraca i aktywizacja społeczności. Poczucie wzajemnego wsparcia i wspólnoty oraz budowanie świadomości społecznej to wartości kluczowe nie tylko w sporcie i działaniu naszej organizacji, ale także w tak arcyważnej dziedzinie jak walka z chorobami nowotworowymi. Społeczeństwo to wspaniałe źródło energii i motywacji do zmagań z rakiem, ale również niewyczerpana studnia otuchy oraz apetytu na życie, tak ważnych dla pacjentów onkologicznych.

Wybuch pandemii zmienił życie nas wszystkich, zawłaszczył częściowo naszą decyzyjność w wielu aspektach codziennego funkcjonowania, wzbudził lęk i niepewność. Nie ukrywam, że także i działalność SKK Polonia Warszawa stanęła wiosną ubiegłego roku pod znakiem zapytania. Nie poddaliśmy się jednak w obliczu zagrożenia, a dzięki zaangażowaniu całej klubowej społeczności i ufności w możliwość osiągnięcia wspólnego celu, udało nam się w tych nietypowych i trudnych warunkach osiągnąć sukces sportowy, jakim jest awans do ekstraklasy. Dlatego, pomimo niebezpieczeństw i utrudnień związanych z COVID-19, także i walka z rakiem musi trwać – a im szybciej będzie rozpoczęta i konsekwentnie kontynuowana, tym większa szansa na końcowe zwycięstwo!”

Jeśli podejrzewasz u siebie objawy świadczące o początku choroby nowotworowej – nie zwlekaj ze zgłoszeniem się do lekarza specjalisty! Nie pozwól, aby obawa przed zarażeniem koronawirusem doprowadziła do rozwoju nowotworu!

Fot. Adrian Stykowski Fotografia